طرز تهیه پیاز سوخاری حلقه ای

محسن عباسی جعفری

1402/05/01

5 بازدید

0 نظر

0 از 5

پیش غذا

طرز تهیه پیاز سوخاری حلقه ای

پیاز سوخاری یکی از گناهان لذت بخش عاشقان غذاهای فست فودی است. بیشتر ما عادت داریم به جای اینکه آنها را در خانه تهیه کنیم، به صورت آماده از رستوران‌ها بگیریم. در صورتی که درست کردن آن در خانه لذت دیگری دارد و از سلامت بودن آن می توان مطمئن بود. خمیر پیاز سوخاری به سادگی از ترکیب آرد، بکینگ پودر، تخم مرغ، شیر و ادویه چهاربرگ تهیه می شود. حلقه های پیاز سوخاری را به سادگی در مواد سوخاری فرو برید و در روغن سرخ و برشته کنید. آنها را میتوانید با برگر یا ساندویچ میل کنید.

پیازهای شیرین بزرگ برای تهیه پیاز سوخاری حلقه ای گزینه ی مناسبی هستند. خمیر سوخاری یک لایه پوشش عالی روی حلقه های پیاز ایجاد می کند، شما می توانید در این خمیر از ترکیب چاشنی مورد علاقه خود استفاده کنید یا به سادگی از ادویه مخصوص چهاربرگ استفاده کنید.

مواد اولیه

مواد مقدار توضیحات
پیاز شیرین بزرگ 1 عدد
روغن پخت و پز به مقدار لازم
آرد ½ پیمانه
نمک ¾ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر ½ قاشق چای خوری
تخم مرغ بزرگ هم زده 1 عدد
شیر ½ پیمانه
ادویه مخصوص چهاربرگ ½ قاشق چای خوری

دستور پخت

01

تمامی مواد اولیه را آماده کنید. فر را از پیش روی 90 درجه سانتی گراد گرم کنید. یک ورق روغنی را با دستمال کاغذی بپوشانید و یک ورق روغنی اضافه یا یک تابه آماده کنید تا پیازهای وسخاری شده گرم بمانند.
پیازها را خوب بشویید و به ضخامت 0.5 سانتی متر حلقه ای برش بزنید. حلقه های پیازها را از هم جدا کنید. روغن پخت و پز را به میزان 3- 4 سانتی متر داخل یک تابه بریزید و تا دمای 185 درجه سانتی گراد گرم کنید.

02

در یک کاسه مناسب آرد، نمک، فلفل و بیکینگ پودر و ادویه چهاربرگ را باهم ترکیب کنید. در یک کاسه کوچک تر تخم مرغ و شیر را با همزن ترکیب کنید. ترکیب شیر را به مواد خشک اضافه کنید و تا زمانی که ترکیب یکدست شود، هم بزنید.
حلقه های پیاز را درون مایع آماده شده بچرخانید تا کاملا به مواد آغشته شود. سپس آن ها را درون تابه از پیش گرم شده بریزید. دقت کنید در هر بار تعداد کمی پیاز درون تابه بیاندازید تا بهم نچسبند.
تا زمانی که هر دو روی پیازها به رنگ قهوه ای طلایی درآیند سرخ کنید. هر طرح را به مدت 2-3 دقیقه سرخ کنید کافی است.

03

حلقه های پیاز را از روغن خارج کنید و روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن آن گرفته شود. پیازهای سرخ شده را درون تابه بریزید و درون فر از پیش گرم شده قرار دهید تا در مدت آماده کردن باقی پیازها گرم بمانند. توجه داشته باشید که پیازها 20-30 دقیقه ترد باقی می مانند.

04

این کار را برای تهیه تمام حلقه های پیاز تکرار کنید. زمانی که تمامی پیازها سوخاری شدند، فورا آنها را سرو کنید و رویشان ادویه مخصوص چهاربرگ بپاشید.


اشتراک گذاری دستور پخت :