طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی با پنیر موزارلا

محسن جعفری

1402/05/24

5 بازدید

0 نظر

0 از 5

پیش غذا

طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی با پنیر موزارلا

سوپ پیاز فرانسوی یکی از محبوب ترین سوپ های فرانسه در جهان است که معمولاً با عصاره گوشت سفید (آب مرغ) و پیاز کاراملی شده همراه با نان برشته کروتان و پنیر موزارلا آب شده تهیه می شود. نکته مهمی که در تهیه سوپ پیاز خوشمزه مهم است، کاراملی شدن پیاز ها است. با بخش دستور پخت چهاربرگ همراه باشید.

مواد اولیه

مواد مقدار توضیحات
پیاز 3 عدد متوسط
سیر 1 حبه
عصاره مرغ ۱ عدد
آرد سفید ۱ قاشق غذاخوری
کره ۱ قاشق غذاخوری
نان تست 1 بسته
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
نمک دودی سبزیجات چهاربرگ به مقدار لازم
ادویه ایرانی چهار برگ به مقدار لازم

دستور پخت

01

برای تهیه سوپ پیاز به روش فرانسوی ابتدا پیاز را نازک برش دهید و با کره در تابه ای مناسب پیازها را تفت دهید تا به رنگ کاراملی روشن شود. سپس سیر خرد شده را ترکیب پیاز اضافه کنید.

02

سیر را تفت دهید تا عطر آن کامل پخش شود و سپس شکر را به همراه عصاره مرغ به تابه اضافه کنید و کمی آن ها را باهم تفت دهید. بعد از کامل تفت خوردن مواد، حالا نوبت اضافه کردن 3 پیمانه آب جوش و برگ بو و آویشن است.

03

در این مرحله درب ظرف را ببندید و اجازه دهید سوپ جا بیفتد. در این فاصله کروتون یا نان تست را داخل توستر می گذاریم تا برشته شوند سپس نان ها را در روغن زیتون کمی تفت میدهیم تا طلایی شود.

04

پس از آماده شدن سوپ پیاز، آن را در یک ظرف مناسب ریخته و روی آن نان تست و به مقدار دلخواه پنیر موزارلا اضافه کنید و آن را در فر قرار دهید.

05

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا کاملا گرم شود، سپس کاسه های سوپ پیاز را به مدت 10 دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر به خوبی آب شود.

06

نوش جان

نکات مهم برای تهیه سوپ پیاز فرانسوی:

♦ در پخت پیاز کاراملی دقت کنید و صبور باشید تا به بهترین نتیجه برسید.

♦ اگر آب مرغ ندارید از مقدار مساوی آب و یک بسته استاک مرغ یا گوشت گاو استفاده کنید.


اشتراک گذاری دستور پخت :